Modne sukienki na wesele dla mamy (w tym suknia dla panny młodej, sukienki dla druhen i właśnie sukienki dla mam) nie zmieniają się z roku na rok. Będziesz potrzebować czegoś odpowiedniego w zależności od pory roku. Nie musisz być w czołówce tego, co jest teraz na topie w świecie mody, z pewnością sukienka na wesele dla mamy z zeszłego roku będzie Ci odpowiadać. Dając sobie odpowiednią ilość czasu na ten projekt, będziesz mogła sprawdzić wszystkie opcje.

# Przy wyborze sukienki na wesele dla mamy kolor jest ważny

 

Warto poszukać eleganckiej sukienki na wesele dla mamy, która łączy się z kolorami wybranymi przez pannę młodą. Większość matek używa sukienek druhen jako palety barw przy wyborze. Jeśli ich są zielone, nie powinnaś wybierać dla siebie różowej. Lepszym wyborem byłby inny odcień zieleni, a nawet sukienka w uzupełniającym odcieniu błękitu. Należy uniknąć bieli, kości słoniowej, czerni, czerwieni, czegokolwiek zbyt jasnego (np. jasno szaro-niebieskiej – popielatej) i czegokolwiek zbyt przesadzonego.

Chociaż czerń staje się coraz bardziej akceptowalna zarówno wsród organizatorów, jak i gości, do noszenia na weselach, zadaj sobie pytanie, czy chcesz być pod ciągłą obserwacją. Kolor twojej nowej sukienki (ponieważ bez względu na to, jak postępowy staje się świat mody, osoby, które założą w ten dzień czerń, są zawsze podejrzewane o złą wolę wobec związku) może nie zostać pochwalony przez gości.

Innym powodem, dla którego powinnaś zacząć szukać swojej sukienki, gdy tylko panna młoda ustali datę ślubu, jest to, że będziesz mieć czas na przymierzenie różnych stylów i kolorów i przekonanie się, co na tobie wygląda najlepiej. Jeśli odkładasz poszukiwanie sukienki na miesiąc przed ślubem, wybierzesz to, co jest dostępne – a nie to, co podkreśla Twój kształt i odcień skóry. Będąc matką na weselu, możesz poczuć się jak na wystawie, więc na pewno chcesz wyglądać jak najlepiej. Tak więc gdzie kupić sukienkę na wesele dla mamy ?

# Ustal budżet na sukienkę na wesele dla mamy

 

Może wchodzisz do pierwszego sklepu z sukienkami na swojej liście i znajdziesz  – sukienkę, którą sobie wymarzyłaś, tę, która sprawia, że ​​wyglądasz na szczuplejszą o dwadzieścia kilo i dziesięć lat młodszą. Jeden problem: kosztuje dwa razy więcej, niż chciałaś wydać. Och, ale warto, prawda? Jesteś wśród organizatorów i musisz wyglądać jak najlepiej.

To prawda, ale nie musisz wydawać zbyt dużo, aby wyglądać świetnie, możesz wybierać, wśród tanich sukienek na wesele dla mamy. Wiedz, ile jesteś gotowa wydać, zanim zaczniesz szukać sklepu z sukienkami, i trzymaj się tej kwoty. Wydać trochę więcej, gdy znajdziesz idealną sukienkę, jest w porządku, ale całkowite przekroczenie budżetu nie jest mądre, chyba że jest to sukienka, którą naprawdę, założysz więcej niż jeden raz. Ale zanim złożysz sobie tę obietnicę, zadaj sobie pytanie, gdzie ją później założysz.

Jeśli w Twojej rodzinie zbliża się kolejny ślub, prawdopodobnie kupisz nową sukienkę na to wydarzenie (ponieważ Twoje dzieci nie chcą, abyś nosiła tę samą sukienkę na oba wesela). Jeśli to bardzo formalna sukienka i planujesz nosić ją na wielu oficjalnych wydarzeniach, w których będziesz uczestniczyć w przyszłym roku, upewnij się, że nie zobaczysz tego samego tłumu na tych spotkaniach, w innym wypadku będą się zastanawiać czy też śpisz w tej sukience.

Jeśli będziesz uczestniczyć w kilku weselach i kilku formalnych wydarzeniach, to może warto zainwestować trochę więcej w sukienkę. W przeciwnym razie pogódź się z faktem, że najprawdopodobniej założysz tę sukienkę raz, więc nie przesadzaj, jeśli chodzi o cenę.

# Postaraj się, aby zakup sukienki na wesele dla mamy były przyjemnością

 

Podczas zakupów szukając np. długiej sukienki na wesele dla mamy – idź na lunch lub na kolację. Zrób z tego dzień (lub dwa). Jeśli odwiedzasz wiele sklepów i obawiasz się, że nie pamiętasz, gdzie widziałaś, którą sukienkę, weź ze sobą zeszyt i opisz każdą z sukienek wraz z nazwą i adresem sklepu. Świadomość, że przymierzałaś gdzieś idealną sukienkę – ale nie pamiętasz gdzie – wystarczy, że zdecydujesz się na przyjście na przyjęcie w szortach i klapkach.

Jeśli znasz kogoś, kto ostatnio grał rolę matki panny młodej, zapytaj ją o jej doświadczenie w robieniu zakupów na ten dzień. Może będzie w stanie poprowadzić Cię we właściwym kierunku i pomoże zaoszczędzić Ci przy tym trochę czasu.

Zabierz znajomego ze sobą, abyś mógł również uzyskać alternatywną ocenę tego, jak wygląda na tobie dana sukienka, od kogoś, kto nie dostanie prowizji ze sprzedaży. Chcesz, żeby ktoś Ci powiedział, czy sukienka, którą kochasz z przodu, jest mniej niż atrakcyjna z tyłu, ale także chcesz poznać prawdziwą opinię na temat stylu i koloru, więc upewnij się, że Twoja towarzyszka zakupów jest obiektywną osobą.